Державна служба України з надзвичайних ситуацій інформує

Дата: 06.04.2021 14:31

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Зокрема, 4 квітня в полі, на відстані до 1,5 км від житлових будинків с. Реви, Недригайлівського району, виявлено 1 (один) 100-мм артилерійський снаряд, часів війни.

Загалом, з початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 11 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

• торкатися підозрілого предмету або пересувати його;

• заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

• здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;

• намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.